۸ راه جلوگیری از ریزش مو

0
1,189 مشاهده

۱٫ مرتب موها را بشویید

شستن منظم موها با یک شامپو ملایم مو، پوست سر را تمیز و عاری از آلودگی و گرد وغبار نگاه می دارد و همچنین از عفونت هایی که منجر به ریزش مو می شود جلوگیری می کند.

۲٫ دست استایل های متعدد بردارید

درمان و استایل های مداوم و مصنوعی ، در دفعات متعدد منجر به ریزش و آسیب مو می شود. سشوار، اتو، فر، فرایندهای حرارتی و استفاده از بابلیس ها ، صاف کننده های مو و … تا حد زیادی به موها آسیب می زنند. به گزارش پرشین وی بنابراین اجازه دهید موها به صورت طبیعی خشک شوند. موها را حداقل در فاصله ۶ تا ۸ هفته رنگ کنید ، چرا که رنگ کردن زیاد مو منجر به ریزش مو می شود.

 ۳٫ موها را به آرامی استایل بدهید

آیا تصور می کنید وقتی موها را به صورت دم اسبی در بالای سر می بندید هیچ مشکلی ندارد؟ کششی که به دلیل دم اسبی بالای سر ایجاد می شود به صورت بالقوه منجر به ریزش مو می شود.حتی کلیپس های بسیار سخت، کش های مو می تواند منجر به ریزش مو شود. بنابراین بهتر است از مدل موهای سفت نظیر بافت های تنگ و پیچ ها و دم اسبی های سفت مو بپرهیزید.

۴٫ هرگز موهای مرطوب را مالش نداده و شانه نزنید

پس از حمام، به شدت موها را مالش ندهید. این کار موجب ریزش بیشتر مو می شود. به گزارش پرشین وی شانه زدن موهای مرطوب ، موهایی که هنوز امکان رشد دارند را از فرق سر می کَند.

 ۵٫ سبک زندگی سالم داشته باشید

داشتن یک سبک زندگی سالم قدم بسیار مهمی در جلوگیری از ریزش مو است. سعی کنید از استرس تا جایی که می توانید اجتناب کنید و زندگی آرام و متعادلی داشته باشید. زیاد ورزش کنید چرا که می تواند استرس را دور کند. ورزش می تواند موجب گردش خون بهتر شده و در عین حال برای پوست سر نیز خوب است. داشتن خواب کافی نیز می تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

 ۶٫ رژیم غذایی سالم داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که میزان کافی ویتامین و مواد مغذی در رژیم غذایی شما وجود دارد تا موهای زیبایی داشته باشید. رژیم غذایی شما باید سرشار از آهن، پروتئین ، ویتامین B ، C و D، اسیدهای چرب امگا ۳ و روی در وعده های غذایی روزانه باشد.

 ۷٫ از موها مراقبت کنید

مراقبت از موها از بیشترین اهمیت برخوردار است حتی اگر آسیب دیده نباشد. موها و پوست سر را با روغن های مفید گرم ماساژ داده و سپس بشویید. شما همیشه باید روغن و شامپو را از ریشه مو تا نوک مو بزنید. به گزارش پرشین وی اگر موخوره در انتهای مو مشاهده کردید ، فورا آن را قیچی کنید.

 ۸٫ نوشیدن مقدار زیادی آب

مرطوب نگاه داشتن بدن ، برای سلامت موها نیز خوب است. سطح آب بدن را بالا نگهدارید تا امکان ریزش مو کاهش یابد. بنابراین روزانه حداقل ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید.نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید