چه راهکاری برای موهایی که بعد از فر بی روح شده اند پیشنهاد می کنید؟

0
160 مشاهده


پیشنهاد می کنیم که :

اولا: بهتر است موسهای کفی را جایگزین روغنها و واکسها کنند به طوری که با ریشه ی موها نیز چند سانت فاصله داشته باشد (موسها موی فر شده را هم به حالت مرطوب نگه خواهد داشت و هم حالت زیباتری به آنها خواهند داد و باعث چرب و لخت شدن آنها نخواهند شد و تا حمام بعدی به همان حالت اول موها را حفظ می کنند).

دوم: نه همیشه بلکه زمانی که می خواهید به مهمانی یا عروسی و مجالس خاص خود بروید بهتر است موها را از وسط سرتا به پشت با لایه های کم و تنها ریشه را کمی با شانه ی پوش، پوش دهید تا در قسمت اطراف صورت وپشت سر پف دارتر و با حالت زیباتری دیده شوند .

باید ها و نباید هایی که مو فرفری ها باید بدانند

۱ – همیشه موهای تان را از پایین شانه بزنید
وقتی مو های تان را آرام از پایین شانه می کنید این امکان را مهیا می کنید تا تمام گیر و گور های مو ها باز شود . به هر حال ماهیت موی فر باعث می شود تار ها تند تند به هم بپیچند . موهای تان را از پایین شانه کنید و ذره ذره بالا بروید تا همه گره ها به راحتی باز شوند .

۲ – نوک گیری موهایتان فراموش نشود
از آنجایی که ماهیت موی فر با خشکی همراه است احتمال ایجاد موخوره و شکستگی مو ها بیشتر است . بنابراین نوک گیری گاه به گاه موهای فر یک مراقبت ضروری است . دست کم هر دو ماه به اندازه ۲ سانتی متر از پایین مو هایتان را بزنید .

۳ – حالت دهنده ای با مهر مو های خودتان داشته باشید
استفاده از حالت دهنده برای مو های فر ضروری است ؛ به خصوص برای شکل دادن به حالت واقعی مو آن هم بدون وز کردن . در عین حال راه حلی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مهر خودتان را پای حالت دهنده موها یتان بزنید . برای مو های فر بهتر است از حالت دهنده های ترکیبی استفاده کنید . سرم مو ، موس و روغنی مثل روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید . این ترکیب تا وقتی روی موهای تان زنده باشد آن ها را به همان شکل زیبای خودش حفظ می کند و البته مانع خشک شدن مو های تان می شود.

۴ – موی فر را هرگز برس نکشید
اگر مو های تان حسابی فر است دور برس را خط بکشید و در عوض بروید سراغ شانه ای با دندانه های درشت ، یادتان باشد که مو های فر خاصیت شکننده ای دارند و این اتفاق با برس کشیدن تشدید می شود . ضمن اینکه برس باعث می شود فر مو های تان وز شود اما شانه های دندانه درشت کمک می کنند تا ضمن حفظ شکل اصلی موهای تان ، آن ها را به آرامی شانه کنید بدون اینکه دچار شکستگی شوند . یادتان نرود که موهای تان را از پایین به بالا شانه بزنید .

۵ – موهای تان را کمی آبپاشی کنید
یکی از مشکلاتی که مو فرفری ها دارند تغییر حالت موهای ایشان بعد از یک شب خوابیدن است . ممکن است حتی با وجود حالت دهنده هایی که استفاده کرده اید باز هم شکل و شمایل موهای تان بهم ریخته باشد یا حتی وز کرده باشد . یک راهکار ساده پیش روی شماست . به طور قطع حالت دهنده ای که استفاده کرده اید هنوز روی موهای تان هست؛ بنابراین کافی است فقط کمی آب روی موهای تان اسپری کنید تا حالت دهنده ها دوباره کار خودشان را انجام بدهند . یادتان باشد وقتی مو ها خیس می شود حالت دهنده خیلی بهتر عمل می کند .

۶ – گیس ببافید و شیک شوید
یکی از بهترین راه کار ها برای مو های فر آن هم در مواقعی که حسابی به هم ریخته هستند و شما هم باید به یک مجلسی دوستانه بروید اما وقت درست و حسابی ندارید گیس بافتن است . گیس اگر برای مدت طولانی روی سرتان باقی بماند اتفاقا حالت مو های خودتان را زیباتر از آن چیزی می کند که هست . حتی اگر موهای تان فر است و از حمام بیرون امده اید و وقت استفاده از حالت دهنده را ندارید می توانید گیس ببفاید و بعد از خشک شدن آن را باز کنید .

۷ – یک دیزان فوق العاده فرفری
یکی از جالب ترین راه ها برای دیزاین موی فرفری جمع کردن قسمت جلویی مو و باز گذاشتن انتهای آن است و به این ترتیب شما باید با استفاده از ژل یا روغن هایی مثل روغن نارگیل یا بادام قسمت جلوی موی تان را سفت و محکم رو به عقب بکشید و ترجیحا با سنجاق آن ها را در پشت سرتان جمع کنید اما قسمت پایین مو را که فر خورده است باز بگذارید . یک دیزاین شیک و فوق العاده برای حتی مراسم رسمی که می خواهید بین خانمها بدرخشید .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید