۲۰ اسم پرطرفدار دختر و ۲۰ نام پرطرفدار پسر ایرانی در ایران

4
61,526 مشاهده

پرطرفدارترین اسم دختر ایرانی –  بیشترین اسم پسر ایرانی در ایران

اسم های اصیل ایرانی پسرانه

سازمان ثبت احوال کشور فراوانی ۲۰ نام اول مرد و زن ، که بر روی نوزادان نامگذاری شده را اعلام کرد. بر اساس این آمار در بین اسم های نوزادان پسر و نوزادان دختر، امیر علی و فاطمه بیشترین نام پسرانه و دخترانه کودکان ایرانی را به خود اختصاص می دهند.

 

در ادامه مطلب می توانید با جزییات آمار نام ها درایران و ۲۰ اسم پرطرفدار دختر ایرانی  و ۲۰ اسم پر طرفدار پسر ایرانی که مقام اول در اسم های نوزاد دختر و نوزاد پسر در بین اسمهای دخترانه و پسرانه در ایران را به خود اختصاص داده اند، آشنا شوید…

 

به گزارش شبکه ایران، براساس اعلام واحد آمار سازمان ثبت احوال کشور، نامهای امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین، علی، امیرمحمد، محمد، مهدی، حسین، محمدمهدی، محمدرضا، امیررضا، محمدطاها، علیرضا، رضا، محمد امین، امیرمهدی، محمد حسین، بنیامین، پارسا و طاها به ترتیب جزو ۲۰ نام پرمخاطب به شمار می روند که والدین برای نوزادان پسر خود انتخاب کرده اند.
بنابر گزارش مهر، همچنین نامهای فاطمه، زهرا، ستایش، هستی، زینب، نازنین زهرا، ریحانه، مریم، مبینا، نرگس، کوثر، معصومه، فاطمه زهرا، مائده، سارینا، محدثه، مهسا، یسنا، رقیه و نیایش ۲۰ نام پرمخاطب در بین نوزادان دختر در ۹ ماهه گذشته هستند.

 

فراوانی ۲۰ نام اول نوزادان پسر و دختر در ایران

براساس اعلام سازمان ثبت احوال، امیر علی با ۲۶ هزار و ۸۴۹ مورد و فاطمه با ۴۱ هزار و ۸۸۸ مورد در صدر فراوان ترین نامهای پسر و دختر نوزاد در کشور قرار گرفته اند.
ابولفضل با ۲۲ هزار و ۳۴۰ مورد، امیر حسین با ۱۸ هزار و ۷۹۰ مورد، علی ۱۷ هزار و ۹۸۲ مورد در رتبه های بعدی نام پسران در ۹ ماهه گذشته هستند.
از سویی زهرا با ۲۶ هزار و ۶۱۳ مورد، ستایش با ۲۲ هزار و ۳۹۸ مورد، هستی با ۱۱ هزار و ۳۵ مورد در رتبه های بعدی نام دختران قرار گرفته اند.

 

اسم پسر : نعداد  / اسم دختر : تعداد

امیرعلی ۲۶۸۴۹ – فاطمه ۴۱۸۸۸
ابوالفضل ۲۲۳۴۰ – زهرا ۲۶۶۱۳
امیرحسین ۱۸۷۹۰ – ستایش ۲۲۳۹۸
علی ۱۷۹۸۲ – هستی ۱۱۰۳۵
امیرمحمد ۱۴۸۳۶ – زینب ۱۰۷۲۵
محمد ۱۴۵۳۶ – نازنین زهرا ۸۳۱۱
مهدی ۱۴۵۲۱ – ریحانه ۸۲۹۹
حسین ۱۱۸۱۲ – مریم ۶۹۸۸
محمد مهدی ۱۰۷۳۸ – مبینا ۶۹۵۳
محمدرضا ۹۲۳۹ – نرگس ۵۸۳۴
امیررضا ۹۲۱۹ – کوثر ۵۵۴۰
محمدطاها ۸۷۱۵ – معصومه ۵۳۴۸
علیرضا ۸۳۷۳ – فاطمه زهرا ۵۰۳۱
رضا ۸۱۶۱ – مائده ۴۹۰۸
محمدامین ۷۴۳۳ – سارینا ۴۸۷۹
امیرمهدی ۶۷۰۵ – محدثه ۴۸۵۶
محمدحسین ۶۵۷۸ – مهسا ۴۷۴۲
بنیامین ۵۴۴۷ – یسنا ۴۶۵۹
پارسا ۵۳۳۳ – رقیه ۴۶۵۴
طاها ۵۳۰۷ – نیایش ۴۱۱۰

4 نظرات

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید