تاثیرات شیر به روی کاهش وزن و تناسب اندام

0
247 مشاهده


ممکن است تا کنون بارها و بارها در مورد خواص و فواید شیر شنیده باشید ، این غذای کامل مناسب تمام رده های سنی از کودکان تا بزرگسالان و سالمندان می باشد. امروز به تاثیرات شیر به روی کاهش وزن اشاره می کنیم.

اما ما می خواهیم در این مقاله از سایت مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) تاثیرات شیر به روی کاهش وزن و تناسب اندام را به شما ارائه دهیم:

شیر به عنوان یک غذای کامل می تواند در زمان رژیم شما همراه با بیسکویت های رژیمی یا نان های سبوس دار و مقداری عسل در وعده ی صبحانه یا حتی ناهار یا شام مصرف شود اگر از شیر کم چرب استفاده کنید بسیار بهتر است در این صورت چربی و کالری کم تری را وارد بدن خود می کنید و بجای آن کلسیم بیشتری را دریافت می کنید و البته لازم بذکر می باشد که کلسیم تاثیر زیادی به روی کاهش وزن دارد.

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است کودکانی که مرتب شیر می خورند دربزرگسالی به ویژه دردوران سالمندی شرایط جسمی مطلوب تری خواهند داشت .دراین آزمایش ها معلوم شد که مصرف مداوم شیردردوران خردسالی می تواند منجربه حفظ تناسب اندام درسال های پیری وسالخوردگی شود.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه “بریستول” دراین مطالعه دریافته اند افراد بزرگسالی که درسنین کودکی خود بیشترازشیر و فرآورده های لبنی دیگر مصرف کرده اند دردوران سالمندی قادرهستند سریع تر راه بروند وکمتر نیز با مشکلات و اختلالات تعادلی مواجه شوند.

متخصصان می گویند : این مطالعه برای نخستین بار ارتباط مثبت بین مصرف شیردر دوران کودکی و تناسب جسمی درسنین سالخوردگی را نشان می دهد.کشف این ارتباط می تواند حائز اهمیت باشد چون بروز اختلالات و مشکلات تعادلی که در دوران سالمندی شایع است می تواند خطر زمین خوردگی و شکستگی های استخوانی را در این گروه سنی افزایش دهد.

نکته : برخی از افراد شیر را همراه با چای می نوشند که کاملا اشتباه است زیرا پروتئین های موجود در شیر اثرات مفید ترکیبات موجود در چای که باعث کاهش کلسترول خون و کاهش جذب چربی های شکمی می شوند را از بین می برد .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید