۷ راه حل شگفت انگیز برای کاهش اشتها

0
179 مشاهده


یکی از مهم ترین دلایل چاقی و پرخوری افراد زیاد بودن اشتها می باشد و بسیاری از افراد مدعی هستند که ، چون نمی توانند جلوی اشتهای زیاد خود را بگیرند بنابراین اصلا نمی توانند رژیم بگیرند و وزن کم کنند. ۷ راه حل شگفت انگیز برای کاهش اشتها را در ادامه بخوانید.

در این مقاله از سایت مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) راه حل هایی را به شما ارائه می دهیم که باعث کم شدن اشتها و در نتیجه کاهش وزنتان خواهد شد.

۷ راه حل شگفت انگیز برای کاهش اشتها

کاهش اشتها نتیجه ی بسیار خوبی در انتظار دارد و آن هم کاهش وزن می باشد .

۱.   نوشیدن آب زیاد در طول روز باعث کم شدن اشتها می شود ولی متاسفانه بسیاری از مردم حتی تشنگی خود را نیز با گرسنگی اشتباه می گیرند و شروع به خوردن غذا یا میوه یا آب میوه های پر کالری می کنند و همین کالری های اضافی باعث افزایش وزن می شود ولی آب باعث پر شدن معده می شود و علاوه بر این اصلا کالری ندارد و همین امر به کم شدن اشتهایتان کمک بزرگی می کند.

۲ .  تا می توانید تحرک کنید و ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید زیرا ورزش باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن و در نتیجه بدست آوردن انرژی و کاهش اشتها می شود. البته که بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که ورزش کردن آدم را گرسنه می کند و باعث افزایش اشتها می شود.

۳ .  صبحانه را فراموش نکنید و هرگز حذف نکنید ، زیرا انرژی بدنتان را تامین می کند و از ریزه خواری و افزایش اشتها در طول روز کاملا جلوگیری می کند.

۴ .  پروتئین زیاد مصرف کنید. حتی در وعده ی صبحانه زیرا پروتئین کمک به تامین انرژی بدنتان خواهد کرد و همین امر باعث کاهش اشتهای کاذب در طول روز خواهد شد.

۵ . نوشیدن یک فنجان چای داغ یک ساعت بعد از هر وعده ی غذایی باعث می شود شما احساس سیری بیشتری کنید و اشتهایتان برای وعده ی بعد کم تر باشد.

۶ . میان وعده ها را از روی بی حوصلگی نخورید، حتما اگر واقعا گرسنه بودید یک میان وعده ی کم کالری و سبک بخورید وگرنه فقط برای تفریح یا از روی بی حوصلگی چیزی نخورید زیرا باعث عادت و افزایش اشتها می شود.

۷ . وعده های غذایی کوچک ولی در دفعات بیشتر باعث کوچک شدن معده و کاهش اشتها می شود مثلا در پنج ، شش وعده غذا بخورید ولی حجم غذایتان را کم کنید.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید