۵ راه مقابله طبیعی با چین و چروک پوست +مطلب مفید

0
271

چین و چروک یک فرایند طبیعی از بالا رفتن سن بوده و تا حدی غیر قابل اجتناب است. ولی در عین حال لازم نیست آنها را به خودی خود رها کنید و به همه آن را نشان دهید، در عوض به صورت طبیعی با آن مبارزه کرده و روند آن را کند کنید:

روغن بزنید


به گزارش پرشین وی شاید در وهله اول به نظرتان وحشتناک برسد، ولی بسیار لازم است که پوست را برای جوان نگاه داشتن مرطوب نگاه دارید. ممکن است هر روز صورت خود را با آب بشویید ولی برخی روغن ها یک خواص افزوده دارند. به سلول های پوست کمک می کند تا قوی تر باشند و در عین حال آنها را مرطوب نگاه داشته و از چین و چروک پوست جلوگیری می کنند. مشخص شده روغن نارگیل خالص برای این منظور بسیار موثر است.
۲٫ از آسیب خورشید برحذر باشید


آسیب ناشی از خورشید یکی دیگر از عوامل چین وچروک زودرس است. همیشه پیش از بیرون رفتن در طول روز از ضد آفتاب (حداقل SPF30) استفاده کنید. همچنین بهتر از عینک آفتابی های مناسب با قابی که دور چشم را بگیرد استفاده کنید ، چرا که معمولا اطراف چشم اولین نقاطی است که چین وچروک از آنجا شروع می شود.


۳٫ خوب بخوابید
داشتن خواب کافی، حداقل ۷ تا ۸ ساعت هر شب برای یک زندگی مناسب و سالم الزام محض است. به گزارش پرشین وی کمبود خواب موجب ترشح هورمون هایی در بدن می شود که موجب آسیب سلول پوست شده و منجر به چین و چروک می شود. اگر می خواهید از چین و چروک پوست جلوگیری کنید خواب کافی یک باید محسوب می شود.

۴٫ سالم خوری
بسیاری از افراد از این که غذاهای سنگین و پرچرب و کالری زیاد برای قلب مضر است آگاهی دارند، ولی به این حقیقت که به طور برابر این غذاها برای پوست نیز مضر است بی توجه هستند. بنابراین سعی کنید بخش مهم و اصلی رژیم غذایی خود را به میوه و سبزیجات تازه اختصاص دهید. آنها حاوی ویتامین آ و د هستند که بسیار برای جوان نگاه داشتن و تغذیه پوست مفید است. پروتئین و اسیدهای چرب موجود در ماهی نظیر ماهی آزاد قزل آلا برای پوست بسیار خوب است.
۵٫ سیگار نکشیدن
جدا از آنکه سیگار به ریه ها آسیب می رساند، بسیار برای پوست مضر است. سیگار کشیدن به سلول های پوست آسیب رسانده و موجب چین و چروک زودرس می شود. این آسیب به کسی که سیگار می کشد محدود نشده و به اطرافیان نیز همین صدمه را خواهد زد. بنابراین اگر سیگاری هم نیستید از افرادی که سیگار می کشند دور شوید.نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید