۱۰ دزدی از مشهورترین و بزرگ‌ترین دزدی های دنیا

0
1,956 مشاهده
مشهورترین و بزرگ‌ترین دزدی های تاریخ در سرتاسر دنیا
10 دزدی از مشهورترین دزدی های دنیا
در سراسر دنیا، هستند کسانی که دست به دزدی می زنند و اگر بتوانند از دست پلیس فرار کنند، خود را صاحب مال  می کنند و صاحب اموال مسروقه  را دست خالی باقی می گذارند.اما هستند در این میان که به دزدی هایی دست زدند که کمی متفاوت تر بوده است.

۱- هری وینستون

این دزدی در دسامبر سال ۲۰۰۸ صورت گرفته است. در آن ۴ مرد که سه تای آن ها لباس زنانه به تن داشتند وارد مغازه طلافروشی شده و به زور مغازه را خالی می کنند. آن ها به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار از این طلا فروشی سرقت کردند.

۲- آنتورپ دایاموند سنتر

الماس های نتراشیده قرار بود برای پردازش از مرکز آنتورپ دایاموند سنتر منتقل شوند که لئونادردو نتاربارتولو، سردسته حمله کنندگان به محموله با خالی کردن ۱۲۳ صندوق از ۱۸۹ جعبه مملو از الماس ها ، به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار سرقت را انجام می دهد. این الماس ها هرگز پیدا نشدند.

۳- دزدی بانک متحده کالیفرنیا

گروهی به سرکردگی آمیل دینسیو اقدام به این دزدی کردند.آن ها گاو صندوق این بانک را کاملا خالی کرده و بدین ترتیب ۳۰ میلیون دلار را به سرقت بردند. شاید در مقایسه با سایر مبالغی که در این لیست ذکر شده است، ۳۰ میلیون دلار در نظر اول کم به نظر برسد اما اگر بدانید که این دزدی در سال ۱۹۷۲ صورت گرفته است، آنگاه خواهید دانست که این مبلغ در زمان خود بسیار ارزشمند تر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

 بقیه در ادامه مطلب…

۴- سرقت مسلحانه فرودگاه سپال

هدف این دزدی، سرقت مقدار زیادی الماس بوده است که با ثبت بزرگترین دزدی الماس و جواهرات به نام خود، به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار همراه بوده است. برخلاف سایر سرقت ها که بسیار برنامه ریزی شده بوده این دزدی تنها با تهدید اسلحه، درگیری و در نهایت ربایش انجام شده است.

۵- بریتیش بنک در خاورمیانه

در سال ۱۹۷۰، یک گروه تروریستی به نام “پی ال او” به جهت نیاز مالی تصمیم به سرقت از چند بانک گرفتند که بزرگترین آن از بانک بریتیش بنک خاورمیانه بود. در این سرقت ۲۵ میلیون دلار پول نقد، دلار و سهام به سرقت رفت که معادل ارزش ۱۰۰میلیون دلار امروز است.

۶- صندوق امانات نایتس بریج

والریو ویس دزد مشهوری بود که از ایتالیا به انگلیس نقل مکان می کند و تصمیم می گیرد به فعالیت خود ادامه دهد. وی در کنار گروهش به صندوق امانات بانک نایتس بریج دستبرد زد و ۱۷۴ میلیون دلار را به سرقت برد.در واقع کل مقادیر موجود در صندوق ها را خالی کرد. هر چند وی در بازگشت مجدد خود به انگلیس برای خرید و تحویل گرفتن ماشین فراری اش دستگیر شد و به ۲۰ سال زندان محکوم گردید. او را در سال ۲۰۰۰ به قتل رساندند.

۷- سرقت بانک بغداد

این سرقت در سال ۲۰۰۷ توسط سه نگهبان از نگهبان های خود بانک صورت گرفته است. آن ها که به نظر می رسید توسط گروهکی نظامی حمایت می شدند طی برنامه ای ۲۸۲ میلیون دلار از بانک بغداد را به سرقت بردند. هرگز این پول پیدا نشد و رسانه های عراق نیز پوشش مناسبی به این خبر ندادند و موضوع در هاله ای از ابهام فرو رفت و فراموش شد.

۸- موزه بوستن

دو مرد که خود را به مسئولین امنیتی موزه  معرفی می کنند تحت این عنوان که یک بازرسی معمولی خواهند داشت، طی ۸۱ دقیقه ای که در اختیار داشتند، ۱۲ تابلوی نفیس نقاشی را به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به سرقت می برند. این سرقت ۲۰ سال پیش انجام شده است.

۹- سرقت اوراق بهادر

در اواخر تابستان سال ۱۹۹۰ شخصی که پیک اوراق بهادر در وجه حامل بود ، مورد سرقت قرار می گیرد. فردی که دست به این سرقت زده است بسیار خوش شانس بوده است زیرا این اوراق بهادر به ارزش ۲۹۲ میلیون پوند در زمان خود ارزش داشت و همانند پول نقد در دستان این دزد خوش شانس قرار می گیرد.

۱۰- بانک مرکزی عراق

صدام حسین همیشه به این تصور بود که بانک مرکزی عراق متعلق به او است و او اجازه دارد به هر میزانی که می خواهد از آن برداشت کند. بدین ترتیب او ۱ میلیارد دلار از بانک مرکزی به حساب پسرش واریز می کند. البته مدتی بعد دستگیر و سرنگون شد.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید