کاپ باقلوا

0
290

Baklava-Cups

1 خمیر یوفکای 9595 را از فریزر خارج کرده و میگذاریم تا از حالت انجماد خارج شود . (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که حداقل 12 ساعت قبل از استفاده ، خمیر را از فریزر خارج کرده و درون یخچال نگهداری کنیم تا خمیر به آرامی از حالت انجماد خارج شود ، این کار باعث می شود تا سطح خمیرهای داخل بسته کمتر خیس شده و خمیر راحت تر بصورت لایه لایه شود و یا اینکه یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کرده و در دمای محیط قرار داده و در روی بسته با تیغ یک شکاف 3 تا 4 سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود  . در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید) .

2 یک برگ از خمیر یوفکا را پهن کرده و روی آن را توسط قلم مو به کره ذوب شده آغشته می کنیم . سپس آن را از عرض و طول برش می زنیم تا 4 تکه مستطیل داشته باشیم . داخل قالب مافین را چرب کرده و در هر کدام 4 مستطیل برش خورده را به طور ضربدری قرار می دهیم . ( شما می توانید جهت آماده سازی کاپها به آموزش کاپ فرنی یا کاپ پیتزا مراجعه نمایید ) .

3 در کاسه ای نیمی از عسل , یک قاشق غذاخوری کره ، مغزها و دارچین را با هم مخلوط کرده و مقداری از آن را داخل هر کاپ قرار می دهیم  .

4 کاپها را به مدت 10 دقیقه داخل فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار داده تا خمیرها کمی طلایی شوند .

5 بعد از سرد شدن خمیرها ، به آهستگی آنها را از قالب خارج کرده ، روی آنها را کمی عسل ریخته و سرو می کنیم  .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید