ماساژ ۵ دقیقه ای برای باز کردن بینی کیپ شده

0
20 مشاهده


 

روشی که برای درمان سریع برخی از مشکلات جسمی و روحی از ان استفاده می شود . این بار برای گرفتگی بینی به سراغ آن خواهیم رفت.

ماساژ ۵ دقیقه ای برای باز کردن بینی کیپ شده و رفع گرفتگی بینی

گرفتگی بینی شرایط عذاب آوری را ایجاد می کند چرا که به دلیل سختی تنفس به واسطه گرفتگی بینی احساس خستگی و کلافگی ایجاد می شود.  روشی سریع برای باز کردن گرفتگی بینی به شما خواهیم گفت که امتحانش حیرت زده تان خواهد کرد.

روشی برای رفع گرفتگی بینی

ماساژ و طب فشاری تحریک کننده منجربه پاکسازی بینی از عفونت و ر آبریزش بینی خواهد شد. برای این کار شما بایستی از انگشت اشاره خود به صورت هماهنگ استفاده کنید.

گرفتگی بینی

درمان سریع گرفتگی بینی با طب فشاری

روش رفع کیپ شدگی و گرفتگی بینی با فشار نقاط مخصوص روی صورت
مدت زمان انجام در هر مرتبه حداکثر ۱۰ ثانیه است و فشار وارد شده نباید بیش از حد باشد چرا که بعد از پایان طب فشاری احساس درد خواهید کرد.

ابتدا:انگشتان اشاره را روی سوراخ بینی در هر دو طرف قرار دهید منظور در گودرفتگی گوشه سوراخ بینی قرار دارد. (قسمت پایین گوشه بینی) است ، اگر گرفتگی بینی شما شدید است با یک سوراخ بینی آغاز کنید.

چرخشی آرام ، ۳ بار تکرار کنید. دقت کنید که نباید غضروف های بینی فشار داده شوند و تنها قسمت پایین که در روی تصویر مشخص شده را فشار دهید. سپس نقطه دوم را فشار دهید ، این نقطه دقیقا زیر گوشه چشم ها نزدیک بینی که از آن اشک در می آید قرار دارد.

باز کردن بینی کیپ شده و رفع گرفتگی بینی

با یک حرکت چرخشی این دو نقطه زیر چشم را حرکت دهید ، ۱۰ مرتبه تکرار کنید. حالا نوبت به فشار نقاط مخصوص روی گوش می رسد، نقطه ای که پشت لاله گوش، در قسمت پایین گوش، در گودرفتگی زیر غضروف قرار دارد.

روی این نقطه، ۱۰مرتبه فشار وارد کنید بدون این که روی غضروف فشار وارد شود. آخرین نقطه لاله گوش است.به آرامی لاله گوش را ۱۰ مرتبه ماساژ دهید.

پس از ۳ بار تکرار این کار باید احساس بهتری پیدا کنید.

توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت  از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید