سه ماسک ارزان و پر خاصیت خانگی برای پوست شما

0
1,024 مشاهده

ماسک پیاز

پیاز، این سبزی بدبو دارای خواص بسیار فراوانی از جمله ویتامین C فراوان است. از پیاز در اغلب لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. پیاز مانند سیر دارای خواص ضدسرطانی است و این خواص از راه پوست قابل جذب هستند. برای این منظور می‌توانید یک ماسک برای صورت‌تان از پیاز تهیه کنید. به بوی بد پیاز فکر نکنید، به خواص معجزه‌گر آن بیندیشید. برای از بین بردن بوی پیاز، کمی عصاره نعناع یا هل به مخلوط بیفزایید. آب یک پیاز متوسط را بگیرید و با یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط به‌دست آمده را روی صورت‌تان بگذارید. این ماسک در از بین بردن چین‌‌های کم‌عمق و تازه ایجاد شده شگفتی می‌آفریند.

ماسک سیر

اغلب افراد به دلیل بوی بد سیر از آن گریزان هستند اما کاش می‌دانستند که این سیر کوچک چه فواید بزرگی دارد. سیر علاوه بر فوایدی که برای بدن‌مان دارد، برای پوست صورت نیز بسیار مفید است. از سیر می‌توان در درمان جوش‌ها استفاده کرد. سیر بهترین پاک‌کننده صورت است و به دلیل خواص آنتی‌بیوتیکی می‌تواند به عنوان بهترین ضد‌عفونی‌کننده صورت به کار گرفته شود اما دقت کنید بیش از حد سیر را روی صورت به کار نگیرید که پوست‌تان را می‌سوزاند و قرمز می‌کند. در ضمن مطمئن شوید جزو آن دسته از افراد که به سیر حساسیت دارند، نیستید. ۸ حبه سیر را له کنید و روی صورت‌تان بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه می‌توانید آن را به کمک یک حوله و کمی آب گرم بشویید.

ماسک جوش‌شیرین

جوش‌شیرین جزو مواد پرکاربرد آشپزخانه است. می‌توان از جوش‌شیرین در پاک‌سازی وسایل آشپزخانه هم استفاده کرد. جوش‌شیرین می‌تواند پوست شما را پاک‌سازی کند. برای این منظور می‌توانید ماسک جوش‌شیرین تهیه کنید. نوک قاشق جوش‌شیرین را با چند قطره آب مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی صورت‌تان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه صورت‌تان را با آب بشویید. این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید.نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید