روش های خانگی برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان

0
244

[ad_1]

 پوست بیشتر افراد با بالا رفتن سن و سال شروع به چروک شدن می کند و یکی از قسمت های ظریف پوست که خیلی زود چروک می شود پوست اطراف دهان می باشد که با چین و چروک اطراف دهان باعث پیر تر دیده شدن افراد نیز می شود.

در این مقاله از سایت  آرایشیک روش های خانگی برای جلوگیری و از بین بردن چین و چروک اطراف دهان را به شما ارائه می دهیم

۱٫ رژیم غذایی:  نقش مهمی در کاهش نمادهای پیری ایفا می کند، بنابراین مواد غذایی زیر را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانید تا باعث جلوگیری از پیر و چروک شدن پوست تان شود.

ماهی ، تخم مرغ ، لوبیا ، مرکبات ، سبزیجات ، آووکادو ، انواع توت ها ، غلات ، غذاهای دریایی ، آجیل ، حبوبات ، گوشت بدون چربی ، شیر کم چرب ، آب و چای کم رنگ و کاکائو کم چرب.

۲٫ مخلوط آب لیمو و آب کلم : آب لیمو پاک کننده و آب کلم سفت کننده ی پوست می باشد بنابراین باید مخلوط این دو آب را هر روز به روی پوست اطراف دهان خود یا کاملا روی پوست کل صورت خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید که این کار باعث پاک و سفت شدن پوست می شود.

۳٫ مخلوط عسل ، آب و زرد چوبه : یکی از اصلی ترین نسخه های خانگی برای کاهش چین و چروک اطراف دهان استفاده از این مخلوط می باشد ، این مخلوط نوعی لایه بر دار می باشد بنابراین بهتر است هر روز آن را استفاده کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست خود باقی گذاشته سپس یشویید.

۴٫ مخلوط سفیده ی تخم مرغ و روغن نارگیل : مالیدن این مخلوط به روی پوست باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک به روی پوست می شود ، روغن نارگیل با مرطوب کردن و سفیده ی تخم مرغ با حفظ قابلیت ارتجاعی  پوست باعث از بین رفتن چین و چروک اطراف دهان می شوند.

۵٫ استفاده از آلوورا و پاپایا : مالیدن آلوورا و خمیر له شده ی پوست به اطراف دهان باعث تغذیه ی پوست و جلوگیری از چروک شدن پوست می شود.این مخلوط را پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.

۶٫ استفاده از ماست : مالیدن مخلوطی از ماست ، عسل و کپسول ویتامین ایی به روی پوست باعث کاهش چین و چروک می شود. این مخلوط را پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.

۷٫ کرم خانگی آووکادو : ۳ قاشق غذا خوری خامه را با ۱ قاشق غذا خوری عسل و ۱ برش آووکادو در مخلوط کن بریزید و کاملا مخلوط نمایید تا کرمی از آووکادو را تهیه کرده باشید و این کرم را روزانه به روی پوست خود بمالید که این کرم باعث نرم و جوان شدن پوست شما خواهد شد و بهترین راه حل خانگی برای درمان و جلوگیری از چروک شدن پوست اطراف لب هایتان می باشد.

[ad_2]

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید