راهکارهای طلایی برای ماندگاری عطر روی لباس شما

0
188 مشاهده


راهکارهای طلایی برای بالا بردن ماندگاری عطر روی لباس شما . خرید عطر و ادکلن در سبد اکثر خانواده ها وجود دارد و با توجه به اینکه از قیمت نسبتا بالایی هم برخوردارند، حساسیت برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشند وجود دارد. در این پست از مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) راهکارهایی طلایی برای بالا بردن ماندگاری عطر شما ارائه خواهیم کرد که میتوانید استفاده‌ی بیشتر و بهینه‌تری از این محصولات داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

خیلی‌ها فقط از یک نوع عطر استفاده می‌کنند، این افراد باید بدانند با گذشت زمان، بدن آن‌ها به بوی عطر عادت کرده و دیگر آن جذابیت و شفافیت عطر خالص را ندارد، پیشنهاد می‌شود از عطر‌های مختلف و رایحه‌های خنک و گرم به تناوب استفاده کنند تا هم بدنشان به یک نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را تجربه کنند.

راهکارهای طلایی برای بالا بردن ماندگاری عطر روی لباس شما

راهکارهای طلایی برای ماندگاری عطر روی لباس شما
راهکارهای طلایی برای ماندگاری عطر روی لباس شما

سراغ ست ها بروید

حتما شما هم پکیج عطرهای مختلف را به همراه لوسیونشان دیده‌اید. استفاده از لوسیون همان عطری که خریده‌اید، به طرز عجیبی ماندگاری عطرتان را بالا می برد و باعث می شود رایحه خوشتان تا ساعت ها به خوبی باقی بماند. بنابراین با کمی هزینه بیشتر برای خرید یک روی موها اسپری کنم؟ممکن است شنیده باشید اسپری کردن عطر روی مو، باعث بالا رفتن ماندگاری آن و باقی ماندن بوی خوشش برای ساعت های بیشتری می‌شود؛ اما واقعیت این است که استفاده از عطر روی موها توصیه نمی شود. دلیلش هم معمولا به الکل و مواد شیمیایی موجود در عطر ها بر می‌گردد. خبر خوب اینکه اگر دوست دارید موهایتان بوی خوشی بدهند دو راه پیش رو دارید: یا سراغ پکیج عطری بروید که شامل «عطر مو» یا Hair Mist هم هست یا اینکه یک عطر موی جداگانه از یک برند معتبر تهیه کنید. وجود عطر مو، لوسیون و عطر در کنار هم و در یک ست، ماندگاری بیشتری به عطر شما هدیه می‌کند. ست به جای عطر تک، ماندگاری بیشتر عطرتان را تضمین کنید.

 پوستتان را بشناسید

اگر ویژگی های پوست خشک یا چرب را بشناسید و آن را با پوست خودتان مقایسه کنید متوجه نوع پوستتان خواهید شد. مسئله مهمی که در رابطه با عطر و نوع پوست وجود دارد این است که معمولا عطر روی پوست چرب دوام خیلی بیشتری نسبت به پوست خشک دارد. به همین دلیل بهتر است اگر پوست خشک دارید، قبل از استفاده از عطر از یک لوسیون بدون بو استفاده کنید و بعد عطر بزنید. با این کار ماندگاری عطرتان را بالا خواهید برد.

ساییدگی مچ ها ممنوع!

یکی از اشتباهات رایج استفاده از عطر این است که معمولا بعد از اسپری کردن آن روی مچ دست‌ها، بلافاصله مچ ها را به هم سایش می دهند تا عطر پخش شود؛ غافل از اینکه این کار مانع فیکس شدن عطر روی پوست بدن می‌شود و به زودتر پریدن آن کمک خواهد کرد. بعد از اینکه عطر را روی مچ دست‌ها اسپری کردید، چند ثانیه لباس نپوشید و اجازه دهید عطر به خوبی روی پوستتان بنشیند و فیکس شود.

دنبال نور نباشید

کسانی که دوست ندارند نتیجه هزینه خرید عطرشان زود از دست برود و تنها الکل از عطرشان باقی بماند باید قید گذاشتن این ماده خوشبو در حمام یا دستشویی را بزنند؛ این اشتباه معمولا بین آقایانی که به خرید عطر و ادوکلن مردانه علاقه زیادی دارند، بیشتر دیده می شود. همین‌طور توصیه می‌شود به هیچ وجه عطرتان را در معرض نور آفتاب و جایی که مرطوب باشد قرار ندهید. این کار عمر عطرتان را پایین می‌آورد و بعد مدت کوتاهی باعث تغییر رایحه آن خواهد شد. بهترین جا برای نگهداری از عطرها، فضاهای خشک و نسبتا خنک است. این فضا ممکن است روی میز آرایش شما باشد یا داخل یکی از کشوهای دراورتان.

راه‌حل کسانی که عرق می کنند

همان طور که عرق کردن نیاز به تجدید آرایش پوست یا کرم ضد آفتاب را بیشتر می کند، باعث می شود عطر زودتر از سطح پوست پاک شود. به همین دلیل کسانی که زیاد عرق می‌کنند، باید بیشتر از بقیه عطرشان را تجدید کنند. اگر به همراه داشتن شیشه عطر برایتان سخت است، می توانید رول کوچک عطرتان را از بازار تهیه کنید و هر وقت به تجدید عطر نیاز پیدا کردید، سراغش بروید. با این کار از خطر شکستن شیشه عطر در رفت و آمدها پیشگیری می کنید.

تندی بو را از بین ببرید

خیلی از عطرها در ساعت اول بعد از اسپری شدن بوی تندی دارند و تا جا بیفتند به زمان احتیاج پیدا می کنند. برای اینکه زمان لازم را به این عطر ها بدهید، ساعتی قبل از بیرون رفتن از خانه یا حاضر در جلسه‌ای که پیش رو دارید، عطر را با فاصله و دو بار روی بدنتان اسپری کنید. بعضی از عطرشناس ها معتقدند اسپری کردن عطر روی لباس‌ها هم در این شرایط مشکلی ایجاد نمی‌کند و باعث خوشبوتر شدن لباس ها و به دنبالش خوشبو شدن خود فرد خواهد شد.

همراه با ایده های مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) ، همیشه خوشبو و شیک پوش بمانید.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید