رازهای لاغری در صبحانه

0
262
رازهای لاغری در صبحانه

[ad_1]

زمانی که می خواهید لاغرشوید، منظورمان درحد یکی، دو کیلو می باشد نه درحد ده، دوازده کیلو، اولین کاری که باید بکنید این است که اهمیت صبحانه را دریابید. رازهای لاغری در صبحانه نهفته است

هیچ وقت از وعده غذایی صرف نظر نکنید و یادتان باشد که حتما صبحانه میل کنید. به خاطر این که اولین وعده غذایی بعد از چندین ساعت گرسنگی است و بدن برای شروع روز خود نیاز به انرژی دارد. دراین مطلب روش های لاغری را با تکیه براصول صحیح صبحانه خوردن ارائه می دهیم:

با آرایشیک همراه باشید تا رازهای لاغری در صبحانه خوردن را به شما ارائه دهیم :

حفظ تعادل از همه چیز مهم تر است: یک صبحانه کامل و خوب، ازپروتئین، میوه و دانه های کامل تشکیل می شود. این مواد غذایی ترکیب فوق العاده ای هستند که هم سالم بوده و هم این اجازه را نمی دهند تا چند ساعت بعد گرسنه تان شود.

غلات صبحانه را درخانه تهیه کنید: غلات صبحانه ای که بامارک ها وطعم های مختلف به فروش می رسند، سرشار ازقند وچربی می باشند. برای همین، این قند وچربی اضافه به مروردر بدن تان جاخوش کرده وباعث چاقی تان می شود. بنابراین بهتراست خودتان دست به کارشده وغلات صبحانه درست کنید. برای این کاردو فنجان بلغور جودو سررابا یک فنجان میوه ودانه های خشک و همچنین کمی شکر قهوه ای مخلوط کنید. موادتان رابه مدت سه تا پنج دقیقه درفربگذارید و آن را داخل یک ظرف دربسته نگهداری کنید.
یک فنجان شیر: کافه لاته یا قهوه لاته نوعی نوشیدنی درست شده از قهوه است که از ترکیب قهوه اسپرسوبا شیر تهیه می شود. توصیه می کنیم اگر می خواهید چند کیلو وزن کم کنید، نوشیدنی محبوب تان رابا یک فنجان شیر کم چرب تهیه کنید. با همین کار ساده روزانه ۱۰۰ کالری کمتر دریافت می کنید.

صبحانه کامل به معنی پرخوری نیست: موادغذایی همیشگی صبحانه را فراموش کنید. چه کسی گفته است که برای صبحانه حتما باید غلات، تخم مرغ، آب پرتقال وکیک های صبحانه راباهم میل کنید. یکی ازمنابع پروتئین مانند پنیر یاتخم مرغ انتخاب خوبی است. نان کامل به عنوان غلات بهترین گزینه است. همان صبحانه کلاسیک ایرانی خوب است. یعنی نان، پنیر، گردو و البته چای و ترجیحا چای سبز. گاهی برای تنوع تخم مرغ میل کنید.

هرروز صبح حداقل ۵گرم فیبر: فیبرهای غذایی جلوی گرسنگی را می گیرند و دستگاه گوارش را تمیز می کنند درعین حال هم هیچ کالری به بدن تحمیل نمی کنند. برای همین جزو بهترین ترکیبات برای لاغری هستند. با این حال خیلی از ما، کمتر از میزان مورد نیاز بدن مان فیبر دریافت می کنیم. برای مقابله با این کمبود، موادغذایی سرشار از فیبر برای صبحانه میل کنید. یک عدد سیب ،نصف فنجان غلات سرشار ازفیبر، نصف فنجان تمشک یا دو تکه نان تهیه شده از گندم، پنج گرم فیبرنصیب تان میکند.

[ad_2]

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید