جملات قصار نلسون ماندلا

0
1,743 مشاهده

NELSON MANDELA جملات زیبای نلسون ماندلا

هر روز صبح در جنگل آهوئی از خواب بیدار میشود که میداند باید از شیر تندتر بدود تا طعمه او نگردد ، و شیری که میداند باید از آهوئی تندتر بدود تا گرسنه نماند. مهم نیست که شیر باشی یا آهو ، با طلوع هر آفتاب با تمام توان آماده دویدن باش.
( از نلسون ماندلا )

 

بهترین و زیباترین جملات قصارنلسون ماندا، از سری جمله های قصار و حرف های نلسون ماندلا پر معنا ، سخنان نغز نلسون ماندلا زیبا و با معنی از نلسون ماندلا، رهبر فقید آفریقای جنوبی و مبارز علیه رژیم آپارتاید را در ادامه این مطلب بخوانید…

 

 

::

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.

::

اگر قرار باشد خون را با خون شست دچار بدبختی میشویم ،ببخشیم اما فراموش نکنیم!

::

شجاعت مترادف نترسیدن نیست،بلکه شجاعت به معنای غلبه بر ترس است

::

برای آنکه مانع احساس عدم امنیت دیگران در اطرافمان باشیم ، خود را از انظار دور می سازیم . اما این کار ما را به جایی نمی رساند . ما متولد شده ایم که شکوه و عظمت خداوند را به نمایش در آوریم . چیزی که در درون ماست . نه در درون برخی از ما ، بلکه در درون تک تک ما . و زمانی که به این نور درونمان اجازه تابیدن می دهیم ، ناآگاهانه به دیگران نیز اجازه چنین کاری را می دهیم .

::

مهم این نیست که قشنگ باشی ، قشنگ این است که مهم باشی! حتی برای یک نفر

::

ما هم به ذهن سلیم و هم قلب نیازمندیم ،شکوه زندگی این نیست که هرگز به زانو در نیائیم ،در این است که هر بار افتادیم دوباره برخیزیم .

::

موفقیت پیش رفتن است نه به نقطه ی پایان رسیدن .

::

بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی

 

::

کوچک باش و عاشق.. که عشق می داند آئین بزرگ کردنت را …

::

ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است،آشکار سازیم و این امر،همه ی انساتها را در بر میگیرد.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید