بهترین ماسک خانگی بعد از اصلاح صورت آقایان

0
270

[ad_1]

اکثر آقایان بعد از اصلاح صورت خود از مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی ویژه ی بعد از اصلاح استفاده می کنند و بسیاری از این مواد علاوه بر گران قیمت بودن ، آسیب هایی نیز به پوست می رسانند. در این نوشته با ماسک خانگی بعد از اصلاح صورت آقایان آشنا می شوید.

در این مقاله از سایت آرایشیک طرز تهیه و استفاده ی بهترین ماسک خانگی ویژه ی بعد از اصلاح صورت آقایان را به شما ارائه می دهیم :

مواد لازم برای تهیه ی ماسک

خیار ۱ عدد متوسط

نعنای تازه ۱۰۰ گرم

سفیده ی تخم مرغ  ۱ عدد

طرز تهیه و استفاده ی ماسک

خیار را با پوست و نعنای تازه و سفیده ی تخم مرغ را با هم در مخلوط کن می ریزیم و کاملا مخلوط می کنیم . سپس این ماسک را پس از اصلاح صورت به روی پوست تمیز صورت مالیده و پس از ۲۰ دقیقه صورت را می شوییم .

این ماسک علاوه بر خنک کردن و نرم کردن پوست و ضد التهاب بودن ، سفیده ی تخم مرغ موجود در آن باعث سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی پوست می شود.

در برخی افراد بعد از اصلاح جوش‌هایی روی پوست ظاهر می‌شود که اغلب به دلیل گیر کردن فولیکول مو درون پوست است که دانه‌های قرمز رنگی را پدید می‌آورند. برای جلوگیری از جوش زدن، قبل از اصلاح صورت خود را با آب گرم بشویید تا جریان خون در پوست بیشتر می‌شود. استفاده از کرم اصلاح هم از ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند. کرم یا هر محصول دیگری که روی پوست می‌مالید، باعث می‌شود برخورد کمتری از تیغ روی پوست صورت گیرد و احتمال ایجاد آکنه را کمتر می‌کند. همه مراحل گفته شده هم در جلوگیری از ایجاد جوش بعد از اصلاح مؤثر است.

اگر اصلاح صورت با تیغ به هر روش و با رعایت همه نکات همچنان پوست شما را آزار می‌دهد از ریش‌تراش‌های برقی استفاده کنید. این وسیله ریش را درست از محل پوست قطع نمی‌کند و پوست صورت را آسیب نمی‌رساند. ریش تراش ها، موهای صورت را بدون خراش پوست، کوتاه و مرتب می‌کنند.

[ad_2]

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید