افزایش عمر شال و روسری با دوری از این وسایل

0
232 مشاهده


در استفاده از شال و روسری هایتان مراقب وسایلی که به آنها آسیب میزند باشید. با رعایت نکاتی بسیار ساده می توانید عمر استفاده از شال و روسری هایتان را افزایش دهید. در این پست از مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) به شما میگوییم که چه وسایلی دشمنان شال و روسری هستند و سعی کنید که با رعایت این نکات صرفه جویی در خرید شال و روسری داشته باشید.

افزایش عمر شال و روسری با دوری از این وسایل

افزایش عمر شال و روسری با دوری از این وسایل
افزایش عمر شال و روسری با دوری از این وسایل

 سوزن ضخیم و کهنه

 ما خیلی وقت ها برای بستن زیر روسری از سوزن استفاده می‌کنیم. برای روسری، به خصوص اگر ساتن و ابریشم و جنس های لطیف دیگر هستند، به هیچ وجه نباید سراغ سوزن‌ته‌گردهای معمولی بروید.

 سوزن های مخصوص روسری، خیلی نازک تر از سوزن ته‌گرد هستند (مثل سوزن‌های خیاطی باریکند) و فقط بعضی جاها می شود گیرشان آورد. این سوزن های خیلی نازک و تیز به راحتی وارد فضای خالی بین تار و پودهای روسری می شوند. در حالی که سوزن های ضخیم تار و پود پارچه‌های فشرده را با خودشان می کشند و نخ‌کش می کنند. ضمنا سوزنها را موقع خرید یک بار تست کنید. اگر روی سوزن اثر زنگ زدگی باشد، یا سرش کمی خم شده باشد، روسری را نخ‌کش می‌کند.

کلیپس و گل‌سر

این کلیپس‌هایی که مثل گنبد مینا روی سرتان می‌گذارید، قاتلین درجه یک روسری و شال و از همه مهم‌تر چادر هستند. به خصوص اگر چادری از پارچه لطیف (مثل حریر) سر می کنید، به مرور چادرتان در محل اصابت گنبد این کلیپس ها تار و پودش از هم باز می‌شود و پارچه از این محل پاره یا نخ‌کش می‌شود.

گیره دندانه‌دار

کلیپس های کوچک زیر روسری دو جور هستند. این جورش که دندانه‌های تیز (مثل شانه) دارد، اصلا مال روسری نیستند و مناسب موها هستند. این کلیپس ها روسری و شال را سوراخ سوراخ می‌کنند. برای روسری و شال باید این نوعش را بخرید که لبه‌های صاف و بی‌دندانه دارند. گیره‌های این طوری را هم باید موقع خرید روی روسری یا شال امتحان کنید. اگر خیلی تنگ و سفت باشند، پارچه را نخ‌کش می‌کنند.

منجوق و ناخن و انگشتر

لباس هایی که منجوق‌دوزی و جینگولی‌های تیز دیگر دارند، قاتل روسری و شال هستند. یک ناخن شکسته هم می تواند در مدت یک هفته چند صد هزار تومان به همه روسری ها و چادرهایتان خسارت وارد کند. موقع خریدن انگشتر هم یک بار آن را چک کنید که لبه‌های تیزی نداشته باشد، وگرنه کلا باید به صورت نخ‌کش همه جا ظاهر شوید!

کرم‌پودر و عرق

روسری‌ها، به خصوص آن‌هایی که در یک طرف‌شان طرح دارند و همیشه یک جور تا می‌شوند، معمولا در محلی که به صورت چسبیده‌اند، ردی از عرق و کرم‌پودر روی خودشان به جا می‌گذارند! برای این که روسری‌تان را بعد از دو بار پوشیدن دور نیندازید، اولا سعی کنید هر بار آن را به یک سمت دیگر تا کنید، ثانیا بعد از مهمانی فوری آن را با آب و شامپو بشویید که رد عرق و کرم رویش نماند.

شاد و سربلند باشد و خرد یارتون.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید