اطلاعاتی جالب در مورد رژ لب که نمی دانستید!

0
303 مشاهده


رژ لب یک اختراع مدرن متولد شده در تاریخ اجتماعی است و این که اکثر اقشار جامعه از رژلب استفاده کرده اند و هم اکنون نیز استفاده می کنند و البته بسیاری از زنان بر این باورند که رژ لب فقط مختص زیبایی است و تنها کار برد آن برای آرایش لب هاست اما ما می خواهیم اطلاعات جالبی در مورد رژ لب در اختیارتان قرار دهیم، اطلاعاتی که همیشه ذهن شما را تحت ثاثیر قرار می دهد، با مجله اینترنتی به‌روز (fun.mirani.ir) همراه باشید:

اطلاعات جالبی در مورد رژ لب که نمی دانستید!

اطلاعات جالبی در مورد رژ لب که نمی دانستید!
اطلاعات جالبی در مورد رژ لب که نمی دانستید!

با توجه به مطالعات تاریخی، بسیاری رژلب را یک متحول کننده می نامند و معتقدند که قدرت و توانایی آن برای بالا بردن روحیه و انگیزه بسیار زیاد است و فقط یک لوازم آرایشی نیست.

در روم باستان رژ لب به عنوان نشانه ای از وضعیت اجتماعی استفاده می شد، مثلا رژ لب قرمز، نارنجی یا سیاه، نشان دهندهٔ دعوت شدن شما به حزب هایی بود که به آن متعلق بودید. یا این که در یونان باستان برخی از زنان که کارکنان دولت بودند بدون رژ لب نمی توانستند وارد محل کار خود شوند و به نوعی رژ لب جزء قوانین آن ها بوده است.

گروهی دیگر رژ لب را به منظور تقویت روحیهٔ خود استفاده می کردند و معتقد بودند که رژ لب باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیهٔ ضعیف شده می شود و حتی ملکه ها رژ لب های خود را به اندازهٔ جواهرات سلطنتی مهم می دانستند و خانم ها در شرایط سخت جامعه از نظر اقتصادی و حکومتی، بیشتر به سمت استفاده از رژ لب می رفتند وحتی باعث افزایش فروش رژلب می شدند.

دانشگاه منچستر مطالعاتی در زمینهٔ استفادهٔ زنان از رژلب انجام داد و به این نتیجه رسید که مردان حرف های زنانی که رژلب استفاده می کنند را بهتر و بیشتر می پذیرند و آن ها را تایید می کنند زیرا معتقدند که این زن ها روحیهٔ قوی تری دارند و روی حرف هایشان مصمم ترند.

در طول جنگ جهانی دوم، وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا مجبور شد برخی از کالاهای لوکس از قبیل: کره، میوه، شکلات، لوازم آرایشی و بهداشتی را جیره بندی کند. اما او از تحریم رژلب اجتناب کرد زیرا معتقد بود که رژ لب روحیه را افزایش می دهد و کالای مهمی برای جامعه محسوب می شود.

بسیاری از زنان زمانی که می خواستند رای بدهند از رژ لب قرمز استفاده می کردند زیرا معتقد بودند که رژ لب قرمز نمایانگر رضایت آن ها از عملی است که انجام می دهند و همچنین روزهایی که هوا زیاد خوب نبود و روحیهٔ خانم ها زیاد قوی نبود آن ها سریعا به سراغ رژ لب می رفتند و با این کار روحیهٔ ضعیف شدهٔ خود را تقویت می کردند و معتقد بودند که نه تنها باعث تقویت روحیهٔ خود می شوند، حتی باعث تقویت روحیهٔ همسرانشان نیز می شوند و همین امر باعث ایجاد یک تحول مثبت در زندگی می شود.

 

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید